Stredná odborná škola hotelových služieb a obchodu

Prihlásenie
Hlavná stránka Novinky Blog Žiakom a rodičom Súťaže O škole Kontakt Facebook Bazén Ochrana osobných údajov Elektronická prihláška
 • Kuchári sa vytiahli

  Z minulotýždňového odborného výcviku nám tu ostali ešte fotografie výsledkov práce našich kuchárov.

  Špenátové halušky so syrovou omáčkou a mrkvovou slamou a špagety pomodori s mäsovými guľkami, strúhaným syrom a čerstvou vňaťou...

 • Tretiaci na odbornom výcviku

  DOPLENENÉ o fotografie :)

  Dávno sme sa v škole nevideli... Dnes, ale vďaka obnovenému prezenčnému vyučovaniu odborného výcviku žiakov končiacich ročníkov máte možnosť aspoň nazrieť do školy :) Takto sa dnes snažili tretiaci z učebného odboru kuchár.

  Samozrejme, zdrojom je aj tentoraz školský Youtube kanál: PodTy NaPanty! Ak ešte stále nieste odberateľmi, tak šup, šup...

 • Školy proti COVID-u

  Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu vydalo bulletin komplexnými informáciami o COVID-19, prevencii, opatreniach a očkovaní. Nájdete ho na webstránke ministerstva na tomto odkaze.

 • Pokyny pre končiace ročníky

  V zmyle informácie o obnovení prezenčného vyučovania predmetu ODV pre žiakov končiacich ročníkov s účinnosťou od stredy 10. marca 2021 bola všetkým žiakom zaslaná informácia o časovom harmonograme a náležitostiach, ktoré musia splniť pri vstupe do školy. Nájdete ju v Edupage, alebo aplikácii (červená obálka). Prosím, riaďte sa zaslanými pokynmi.

 • Prianie k MDŽ

  Milá pani riaditeľka, kolegyne a žiačky!

  Tento rok sa po jarných prázdninách nevraciame do školy, ale iba k dištančnému vzdelávaniu, navyše v deň, ktorý je sviatkom všetkých žien. Prijmite teda, aspoň takto elektronicky, symbolický kvet a prianie pevného zdravia, lásky, spokojnosti a radosti zo života.

 • Jarné prázdniny a vyučovanie po nich

  Milí žiaci, zákonní zástupcovia a kolegovia. Od pondelka 1. marca do piatka 5. marca 2021 nás čakajú jarné prázdniny. Budú iné, ako všetky doposiaľ. Prosím, všetci v rámci možností načerpajte sily, hlavne však ostaňte Vy aj Vaši blízki zdraví.

  Napriek tomu, že predpokladať vývoj situácie na dlhšie obdobie je komplikované. Ak sa však epidemiologická situácia v Bratislave výrazne nezhorší s účinnosťou od stredy 10. marca 2021 sa obnovuje prezenčné vyučovanie pre žiakov tried III. P, IV. MA, IV. MB (v študijnom odbore 6405 K 00 pracovník marketingu – cestovný ruch) a V. MA výlučne v predmete odborný výcvik. O ďalších podrobnostiach budete informovaní v pondelok 8. marca 2021.

  Všetky ostatné triedy sa naďalej vzdelávajú v dištančnej forme vzdelávania a rovnakou formou prebieha aj teoretické vzdelávanie vo všetkých triedach, ktoré v tomto školskom roku ukončujú vzdelávanie.

  Pre žiakov ktorým je obnovené prezenčné vyučovanie platí, že na vstup do budovy školy sa budú musieť preukázať negatívnym testom nie starším ako 7 dní, v prípade neplnoletých žiakov aj  a čestným prehlásením rodiča. Žiaci, zákonní zástupcovia a zamestnanci SOŠ HSaO Na pántoch 9, môžu na testovanie využiť MOM zriadené v mieste svojho bydliska.

  Vedenie SOŠ HSaO

   

 • Batátové hranolky

  Možno riešite nedeľný obed na poslednú chvíľu a radi by ste sa blysli netradičnou prílohou. Ak nie, tak si odložte tento Tip na moment, keď Vám bude smutno za street foodom :) 

  Samozrejme, zdrojom je aj tentoraz školský Youtube kanál: PodTy NaPanty! Ak ešte stále nieste odberateľmi, tak šup, šup...

 • Pokračujeme v dištančnom vzdelávaní

  So zreteľom na aktuálnu epidemiologickú situáciu, pokračujúce uzatvorenie školských internátov a redukovaný režim mestskej a prímestskej hromadnej dopravy na území BSK, budeme aj v budúcom týždni (od pondelka 22. februára 2021) pokračovať v plnom rozsahu v dištančnom vzdelávaní. Následne nás od 1. marca do 5. marda 2021 čakajú jarné prázdniny.

  O forme vzdelávania po nich budete informovaní správou v priebehu 4. marca 2021.

 • Deň otvorených dverí
 • Aj od 8. februára pokračujeme v dištančnom vzdelávaní

  V nadväznosti na stanovisko regionálneho hygienika zverejnené dnes oznamujeme, že SOŠ HSaO bude aj v nasledujúcom období pokračovať v plnom rozsahu dištančnom vzdelávaní, vrátane tried ukončujúcich v tomto školskom roku štúdium. 

  Kompletné znenie dokumentu vydaného regionálnym hygienikom nájdete na linku.

  Pre tých, ktorým sa ho nechce čítať celé vyberáme podstatnú časť "odporúčam neotvárať všetky školy na území okresov (Bratislava I-V, Malacky, Pezinok a Senec) k plánovanému termínu (od 8. februára 2021), ale sčasovým odkladom minimálne 2 týždňov".

 • ZRUŠENÉ

  S účinnosťou od stredy 10. februára 2021 sa obnovuje prezenčné vyučovanie pre žiakov tried III. P, IV. MA, IV. MB (v študijnom odbore 6405 K 00 pracovník marketingu – cestovný ruch) a V. MA výlučne v predmete odborný výcvik. O ďalších podrobnostiach budete informovaní v pondelok 8. februára 2021.

  Všetky ostatné triedy sa naďalej vzdelávajú v dištančnej forme vzdelávania a rovnakou formou prebieha aj teoretické vzdelávanie vo všetkých triedach, ktoré v tomto školskom roku ukončujú vzdelávanie.

  Pre žiakov ktorým je obnovené prezenčné vyučovanie platí, že na vstup do budovy školy sa budú musieť preukázať negatívnym testom nie starším ako 7 dní a čestným prehlásením rodiča.

  Žiaci, zákonní zástupcovia a zamestnanci SOŠ HSaO Na pántoch 9, môžu na testovanie využiť MOM zriadené v mieste svojho bydliska, alebo MOM na Sabinovskej ulici 16 v Bratislave, ktorú na daný účel zriadil úrad BSK. A je k dispozícii od piatka 5. februára 2021 vrátane víkendových dní.

  S ohľadom na skutočnosť, že materiály, podľa ktorých bolo obnovenie vyučovania pripravené ešte podliehajú schváleniu uznesenia vlády SR, ktorá ešte rokuje. Prosím, sledujte stránku školy informáciu budeme aktualizovať v zmysle rozhodnutia vlády.

   

 • Tip na víkend

  Ani dnes sme nezabudli na ranný tip, tentoraz s ohľadom na blížiaci sa víkend je tu recept na "Sedliacke placky".

  Na tento týždeň posledná inšpiratívna položka zo školského Youtube kanálu: PodTy NaPanty, ak ste ešte nevideli, tak mrknite a samozrejme môžete sa prihlásiť aj na odber kanála!

 • Študentské palacinky

  Do tretice všetko dobré, tak dobré ránko! Máme tu ďalšiu inšpiráciu, tentoraz palacinky v študentskej verzii.

  Ďalšou položkou zo školského Youtube kanálu: PodTy NaPanty, ak ste ešte nevideli, tak mrknite a samozrejme môžete sa prihlásiť aj na odber kanála!

 • Otváranie škôl od 8.2.2021

  Roztrhlo sa vrece s otázkami a tak na aktuálnu tému citujeme vyhlásenie ministra školstva vedy výskumu a športu "Žiaci materských škôl, prvého stupňa základných škôl, špeciálnych škôl a končiacich ročníkov stredných škôl sa môžu vrátiť k plnohodnotnému prezenčnému vyučovaniu. Tí, ktorí sa rozhodnú školy otvoriť, môžu tak spraviť od 8. februára 2021, a to v súlade s upraveným COVID automatom."

  Rozhodnutie o otvorení školy je závislé na zriaďovateľovi a regionálnom úrade verejného zdravia. Ich vyjadrenie spoznáme v priebehu zajtrajšieho dňa.

 • Vajíčko na strúhanke

  Dobré ránko! Pred virtuálnym zvonením na ďalšie dištančné vzdelávanie možno ešte stihnete parádne raňajky, ak nie tak inšpirácia na niektorý z ďalších dní...

  Po včerajších palacinkách tu máme ďalšiu položku z zo školského Youtube kanálu: PodTy NaPanty, ak ste ešte nevideli, tak mrknite a samozrejme môžete sa prihlásiť aj na odber!  Teda kanála, raňajky zvládnete ako správni žiaci našej školy aj sami :)

 • Netradičné krehké palacinky

  Ahojte, možno ste už zachytili, možno ešte nie naškolskom Facebooku nám pribudlo niekoľko videí... Od víkendu ich máme všetky pod jednou strechou na novom školskom Youtube kanále: PodTy NaPanty, ak ste ešte nevideli, tak mrknite :)

 • Virtuálna prehliadka školy

  Ahojte! Aktuálne opatrenia menia naše životy a všetci musíme tráviť svoj čas viac-menej doma... 
  Máte záujem o štúdium na našej škole a radi by ste videli "do čoho idete"? 
  Už to nieje žiadny problém! Brány našej školy môžete otvoriť a prejsť sa jej priestormi hoci "iba" virtuálne. Pohodlne sa usaďte a vitajte u nás: pred školouvo vestibulev jedálniv bufetev knižnicina plavárniv učebni stolovaniav učebni barmanov a technológie prípravy pokrmovna školskom internáte.

  Prehliadku od vchodu do školy cez vestibul, jedáleň, bufet, chodby, knižnicu a plaváreň môžete absolvovať aj naraz, tieto moduly sú prepojené. V jednotlivých častiach prehliadky sa môžete pohybovať. K pohybu odporúčame používať šípky na klávesnici. Pohybovať sa dá smerom dopredu/dozadu a zároveň otáčať v každom bode o 360 °.

 • Dištančné vzdelávanie pokračuje aj budúci týždeň

  Naďalej platí rozhodnutie ministra školstva z 8.1.2021, ktoré mimoriadne prerušuje školské vyučovanie v školách a prevádzku istých školských zariadení okrem:

  1. materských škôl a špeciálnych materských škôl pre deti zákonných zástupcov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a pre deti zákonných zástupcov, ktorým povaha práce neumožňuje vykonávať ju z domácnosti, ak to prevádzkové podmienky umožňujú a rozhodne tak zriaďovateľ;
  2. školských klubov detí pre deti zákonných zástupcov pracujúcich v kritickej infraštruktúre a pre deti zákonných zástupcov, ktorým povaha práce neumožňuje vykonávať ju z domácnosti, ak to prevádzkové podmienky umožňujú a rozhodne tak zriaďovateľ,
  3. školských internátov pre deti materských škôl podľa písmena a),
  4. zariadení školského stravovania, ak to prevádzkové podmienky umožňujú a rozhodne tak zriaďovateľ, pre deti
   1. materských škôl podľa písmena a),
   2. školských klubov detí podľa písmena b),
  5. špeciálnych výchovných zariadení.

  Plné znenie rozhodnutia si môžete prečítať tu.

 • Vyučovanie po prázdninách bude pokračovať dištančnou formou

  Ako pred pár minútami informoval minister školstva na webstránke ministerstva, facebookovom profile ministerstva a svojom, vyučovanie po Vianočných prázdninách bude pokračovať dištančnou formou.

  Na stránke ministerstva boli publikované aj ďalšie informácie spomedzi ktorých je pre žiakov našej školy najzaujímavejšia informácia o zmene v organizácii maturitných skúšok:

  „Ruší sa externá časť maturitnej skúšky v školskom roku 2020/2021. Písomná forma internej časti maturitnej skúšky, teda sloh sa uskutoční v termíne od 12. apríla. Presný termín určíme do 31. marca 2021,“ upresnil Gröhling. Ústna forma internej časti maturitnej skúšky sa uskutoční v termínoch od 17. mája 2021. V prípade potreby môže prebiehať 2 týždne.

  „Touto cestou aj vyzývame školy, aby v obsahu maturitných otázok zohľadnili dištančné vzdelávanie a mieru, v akej prebrali v tomto čase jednotlivé učivo. V zmysle vyhlášky môžu toto učivo začleniť do maturitnej skúšky aj v zúženom rozsahu,“ zdôraznil šéf rezortu školstva."

 • Návrat do škôl 2021

  Z dnešnej tlačovej besedy ministra školstv "Situácia je vážna, a tak musíme byť pripravení na všetko, čo môže po novom roku nastať. Našou prioritou je však bezpečný návrat detí a žiakov do škôl. Aj preto máme pripravený COVID AUTOMAT, podľa ktorého sa budeme riadiť. Všetky ďalšie potrebné informácie nájdete na našom webe https://www.minedu.sk/navrat-do-skol-2021/"

  Priamy link na manuál: https://www.minedu.sk/data/att/18224.pdf   a nasleduje 11 príloh...

  Jasné je, že ešte pred prázninami musíme stihnúť dotazníkový prieskum. Ktorého výsledy musí riaditeľka šloky nahlásiť. Poprosím preto Vás všetkých po zverejnení o rýchle reakcie.

  Tak a idem študovať a pripraviť použiteľné podklady :(

strana: